Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijai dalyvaujant projektuose – „Saugokime žalią aplinką“ ir atvirų durų diena tėvų darbovietėje  „ Šok į tėvų klumpes“  2016 m. gegužės 25 d. pirmokams buvo suorganizuota pažintinė ekskursiją į Utenos regioninį nepavojingų atliekų sąvartyną. Sąvartyne  vaikus pasitikęs UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centro“ darbuotojas, sąvartyno eksploatacijos vadovas mažiesiems  pasakojo, kad atliekos čia patenka iš  Utenos, Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Zarasų rajonų ir  Visagino miesto.

Vaikų buvo klausiama apie atliekų rūšiavimo svarbą, ar jie patys , jų tėveliai rūšiuoja atliekas.  Dauguma vaikų teigė žinantys į kokios spalvos konteinerį reikia dėti skardines dėžutes, stiklainius, seną piešimo sąsiuvinį ,sulūžusią mašinėlę ir kitus daiktus.

Mokiniams taip pat buvo pasakojama, kaip gaminamas kompostas. Į kompostavimo aikštelę suvežama nupjauta žolė, medžių šakos, šiaudai,  vaisių, daržovių liekanos  ir vykstant natūraliems puvimo procesams žaliosios atliekos virsta kompostu  tinkamu želdinių, gėlynų, vejų įrengimui.  Vaikų tarpe buvo žinančių, kad kompostą galima pasigaminti ir namuose, turint kompostavimo konteinerį.

Toliau vaikų  laukė ekskursija po sąvartyno teritoriją, kur apžiūrėjo mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginius, žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę bei didelių ir pavojingų atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelę.

Po ekskursijos su mokinukais buvo prieita prie vieningos nuomonės, kad rūšiuodami atliekas, kurios gali būti perdirbamos,  saugosime aplinką ir gausime naudos dar kartą.

 

100_3729                              100_3731

 

 

100_3733                              100_3735